Sveicināti, Viesis! Reģistrācija RSS

Svētdiena, 22.04.2018
Sākums » Raksti » Raksti

Pīlingi
Pīlings – tā ir īpaša ādas attīrīšanas procedūra, kā rezultātā tiek novērsti nelīdzenumi un seja burtiski atjaunojas. Šī metode ir paredzēta ādas novecošanās profilaksei un ar novecošanos saistīto kosmetoloģisko defektu korekcijai. Veicot pīlingu, tiek noņemts ādas virsējais pārragojušais un novecojušo šūnu slānis, un tiek „ieslēgti” atjaunošanās procesi, ievērojami uzlabojot ādas elastīgumu.

Ķīmiskais pīlings

Ķīmiskais pīlings tiek veikts ar īpašu sastāvu un ķīmiskām vielām, kas izraisa ādas virsējās kārtas apdegumu, kā rezultātā notiek virsējā slāņa atlobīšanās. Procedūra sākas ar ādas attīrīšanu, lai normalizētu tās skābumu un to attaukotu. Vāji skābju šķīdumi vienmērīgi atdala epidermas slāni, izraisot paātrinātu kolagēna sintēzi, paaugstinot ādas tonusu un elastīgumu. Pēc tam skābes iedarbība tiek neitralizēta.
Kosmetoloģijā izmanto vidēja dziļuma pīlingu, kad skābe nokļūst līdz vidējiem ādas slāņiem, kā arī dziļo vai virspusējo ķīmisko pīlingu.  
Virspusējais ķīmiskais pīlings tiek veikts ar alfahidroksilskābēm, glikolskābi.

AHA pīlings

AHA pīlings (ar alfahidroksilskābēm) tiek uzskatīts par vieglu pīlingu, un reizē ļoti efektīgu. Tā ir ļoti saudzējoša metode, kas neizjauc darba ritmu. Šādu pīlingu var sākt jau jaunībā ādas novecošanās profilaksei. Indikācijas ir ptaukainas ādas problēmas, piņņu atstātas pēdas.
Augļskābes iegūst tiešā veidā no vīnogām vai cukurniedrēm. Metodi, skābes koncentrāciju un procedūru skaitu nosaka speciālists. Parasti tie ir 5 – 10 seansi ar 10 – 15 dienu pārtraukumiem.

Glikolskābes pīlings

Glikolskābes pīlings tiek izmantots ādas atjaunināšanai, sīko grumbiņu likvidēšanai uz sejas un zem acīm. Lai likvidētu seklās mīmiskās grumbiņas, pietiek ar divu nedēļu ilgu terapiju. Dažreiz pēc glikolskābes pīlinga rodas tūska un apsārtums, kam būtu jāizzūd diennakts laikā. Lai novērstu sarežģījumus pēc procedūras, parasti ādu pīlinga veikšanai sagatavo mājās, izmantojot vājus glikolskābes šķīdumus.

Kategorija: Raksti | Pievienoja: Uldis (08.01.2012)
Skatījumu skaits: 1421